• דף הבית
  • ספרים נוספים שאולי יעניינו אותך
  • כלבים שחורים

כלבים שחורים

שני אנגלים צעירים, בורגנים אידיאליסטים, ברנרד וג'וּן, מתאהבים זה בזה בשלהי מלחמת העולם השנייה, נישאים, מצטרפים למפלגה הקומוניסטית וצופים באופטימיות אל העתיד: עתידם האישי ועתידו של העולם הקם מהריסותיו בתום המלחמה הנוראה. לא עובר זמן רב ודרכיהם נפרדות. לא מפני שאינם אוהבים עוד זה את זה, אלא מפני שהוא דבֵק בהשקפת העולם השכלתנית שלו ואילו היא – בעקבות פגישה כמעט קטלנית עם שני כלבים שחורים אימתניים – מפליגה אל מחוזות אחרים, של רוחניות צרופה.

הסיפור מסופר בעטו של חתנם של בני הזוג, שהודות לקשר האמיץ שהוא מכונן עמם מצליח לחדור אל עולמותיהם המנוגדים ואל השבר המכאיב שעירער את חייהם המשותפים אך לא מחה את אהבתם – שבר שאינו רק שברם הפרטי אלא גם שברו של העולם המערבי בכלל, ושל אירופה בפרט, במאה העשרים.

סגולתו הגדולה של הספר והרגיש הזה היא הזיקה המורכבת שהוא מעמיד בין גורלם של יחידים, על הפרטים האינטימיים ביותר של חייהם, ובין המאורעות ההיסטוריים המתחוללים סביבם. הזיקה הזאת לובשת פנים שונות: החל בהתמודדות עמוקה עם האסונות והמצוקות הגדולות של המאה, והאידיאולוגיות המבקשות לתת להן פתרונות, וכלה – על דרך ההומור – בשיבוש החיים הפרטיים, כשהידיעה על קריסתה של חומת ברלין, למשל, אינה מניחה לגבר ואשה לסיים את התעלסותם.

כלבים שחורים הוא גם סיפור אנושי עדין ונוגע ללב וגם התבוננות מרתקת, ביושר, בשכל וברגש, ובאחדות מתהפוכות העת החדשה מפרספקטיבה משולבת של שני דורות.


סדרה:
פרוזה אחרת
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
כלבים שחורים
שם מחבר:
איאן מקיואן
עריכת הסדרה:
אילנה המרמן
שם הספר בלועזית:
Black Dogs
שם המחבר בלועזית:
Ian Mcewan
מתרגם:
טל ניצן-קרן, תירגמה מאנגלית
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
32-20224
מספר עמודים:
233
שנת הוצאה לאור:
תשנ"ח/1997
עם עובד - כלבים שחורים / איאן מקיואן
עם עובד - כלבים שחורים / איאן מקיואן
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 49.00 ש"ח
מחיר מבצע: 34.30 ש"ח
הוסף לעגלה