עלילות אנזו הנשר הגדול

שלושה סיפורים ממסופוטמיה ארץ שני הנהרות

מאת:  ש. שפרה

אנזו, הגיבור הראשי בשלושת הסיפורים המקובצים בספר, הוא יצור אגדי שחציו נשר וחציו אריה – לפעמים הוא ידידו של האדם, ולפעמים הוא מפלצת. המלך לוגלבנדה ואנזו הנשר הגדול מספר על הידידות בין הנשר ולוגלבנדה, חייל צעיר שחבריו השאירו אותו לבדו בהרים. אתנה המלך ואנזו הנשר הגדול מספר איך בגד הנשר אנזו בחברו הנחש, איך הציל אותו המלך אתנה ואיך טסו השניים לשמיים לחפש את 'צמח הלידה'. גיבורי הסיפור השלישי, אל המלחמה נינורתה ואנזו הנשר הגדול", כולם אלים, והוא מספר על המלחמה בין אנזו שזורע הרס וחורבן בעולם ובין האל הגיבור נינורתה.

 

סיפורים אלה הם מן העתיקים ביותר שכתב האדם לפני כשלושת אלפים וחמש מאות שנה במסופוטמיה, היא עיראק של ימינו. הם נכתבו כשירה על גבי לוחות חומר קטנים בסימני כתב שדמו ליתדות.

 

המשוררת ש. שפרה תרגמה את העלילות האלה מן המקור הקדום, מספרת אותן לילדים בפרוזה, ועם זאת משמרת את יפי הלשון השירית. לפעמים הוסיפה כיד הדמיון הטובה עליה, בעיקר כדי למלא את הקטעים החסרים בלוחות השבורים, וגם הסופר קרדי-נרגל הוא פרי דמיונה. על "עלילות גלגמש" לילדים זכתה ש. שפרה בפרס זאב ובעיטור אנדרסן.

 

הציירת כריסטינה קדמון נתנה מבע לקסמם של הסיפורים בהשראת האמנות העתיקה של המזרח הקדום תוך כדי שימוש בטכניקה ייחודית – שילוב צבע שמן, פסטל עם שעווה וקולאז' לכדי אחדות מופלאה.

נושא:
ילדים 9-11, נוער 12-14
סדרה:
ילדים ונוער
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
עלילות אנזו הנשר הגדול
שם מחבר:
ש. שפרה
איור:
כריסטינה קדמון
עריכה:
דלית לב
שם הספר בלועזית:
The Tales Of Anzu The Great Eagle
שם המחבר בלועזית:
Shin Shifra
מתרגם:
ש. שפרה
עיצוב:
קפלן/פרנקו (קובי פרנקו וגילה קפלן)
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
32-21262
מספר עמודים:
84
שנת הוצאה לאור:
תשס"ט / מרץ 2009
עם עובד - עלילות אנזו הנשר הגדול / ש. שפרה
עם עובד - עלילות אנזו הנשר הגדול / ש. שפרה
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 78.00 ש"ח
מחיר מבצע: 54.60 ש"ח
הוסף לעגלה