גוּלִיבֶר

סיפר מחדש: מרטין ג'נקינס

מאת:  ג'ונתן סוויפט

"כאשר התעוררתי, כבר האיר היום. הייתי מוטל על גבי וניסיתי להתרומם, אבל התברר לי שאני תקוע במקומי. אפילו את הראש לא הצלחתי להזיז. דומה היה שמאות חוטים מרתקים אותי לקרקע. בסופו של דבר, כאשר השמש כבר התלהטה והתחילה לסנוור אותי, חשתי שיצור חי כלשהו עולה על רגלי השמאלית ומתקדם ונע על בטני..."

 

גוליבר, מאת מרטין ג'נקינס הסופר עטור הפרסים, הוא עיבוד נפלא לרומן המקורי "מסעי גוליבר" בשלמותו, על ארבעת מסעותיו יוציא הדופן: המסע אל ליליפוט, ארץ הקטנטנים, המסע אל ברובדינגנאג, ארץ הענקים, המסע אל לפוטה, שתושביה זקוקים לטפיחה על פיהם כדי שיזכרו לדבר, והמסע אל ממלכת ההוּיהְנְהְנְמִים, שבה מושלים הסוסים בבני-האדם.

מרטין ג'נקינס נשאר נאמן לרוח הספר המקורי ולהומור שבו, ויחד עם המאייר המוערך כריס רידל התאימו השניים את הסיפור לקוראים הצעירים. באיוריו הססגוניים, עתירי הדמיון והפרטים, מפליא רידל להפיח חיים בכל אדם, יצור ודומם בממלכות יצירי דמיונו השופע והעשיר של סוויפט.

עיבוד יפהפה לספר הרפתקאות הקלסי, המרתק והסוחף של ג'ונתן סוויפט אחד הספרים הסאטיריים והמוכרים, אשר ראה אור בפעם הראשונה בשנת 1726, ומאז ועד היום הוא אחד הסיפורים האהובים והנקראים בעולם כולו.

 

מרטין ג'נקינס הוא מומחה בהצגתם של נושאים מורכבים בצורה משעשעת ונגישה לילדים. הוא מחבר הספר The Emperor's Egg ("הביצה של הקיסר"), זוכה פרס ספר השנה לספרי נוער של עיתון הטיימס. ספרו Fly Traps: Plants that Bite Back ("מלכודות זבובים: צמחים שמחזירים נשיכה") היה מועמד לאותו פרס. מרטין, חובב סוויפט משחר נעוריו, מתגורר בקיימברידג'.

 

כְּריס רידל, סופר, מאייר וקריקטוריסט פוליטי בעיתון האובזרוור, זכה בפרסים אחדים, ובהם אות הכסף של פרס "נסטלה סמרטיז" לשנת 2002 וב"מדליית קייט גרינווי" לשנת 2002 על ספרו העיוני Pirate Diary ("יומן הפיראטים"). ספרו Castle Diary ("יומן המצודה") היה מועמד אף הוא ל"מדליית קייט גרינווי" וזכה לציון לשבח בשנת 2001. כריס רידל מתגורר בברייטון.

נושא:
ילדים, ילדים 6-8, נוער, נוער 12-14
סדרה:
ילדים ונוער
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
גוליבר
שם מחבר:
ג'ונתן סוויפט
איור:
כריס רידל
עריכת הסדרה:
שולי נוסבאום
שם הספר בלועזית:
Jonathan's swift's Gulliver
שם המחבר בלועזית:
Retold by Martin Jenkins
מתרגם:
מיכל אלפון
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
32-21086
מספר עמודים:
144
שנת הוצאה לאור:
תשס"ז / 2007
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
חסר