ארץ הפלאות

מקומות מוזרים, הפתעות ותעלומות בישראל

מאת:  יובל בן-עמי / דניאל צ'צ'יק

ישראל היא אחד המקומות המשונים ביותר שאפשר להעלות על הדעת. יש בה ספסל שרוטט ללא הסבר, ארמון ורוד שהוקם לכבוד המשיח, קזבלן בגודל טבעי עשוי מרצפן ומצבת קבר שעליה חקוק שמו של הארי פוטר.

יש בישראל אוסף פרטי של תותחים, מוזיאון מסים ומכון לחקר דיילות. יש בארץ מקום שבו הצפון הופך לדרום וכביש שחפצים מתדרדרים לאורכו בעלייה. בעצם, יש בה שני כבישים כאלה, פשוט לא ייאמן.

הספר ארץ הפלאות הוא הזמנה לצאת בעקבות הבלתי שגרתי, האבסורדי, המצחיק והמסתורי, חלק מן האתרים המופיעים בו – גשר הטעות, למשל, או מדינת אכזיב – היו כבר לאגדה. חלקם, כמו גן הפסלים של נסים כהן בנתיבות, או אוהל האבן של עומר איאדי בעראבה, ממתינים עדיין למבקרים שיבואו לגלות אותם. רבים מהאתרים אינם אתרים כלל, אלא המקומות בהם מתרחשים חיי היומיום שלנו. מחברי הספר תרו את אילת, לוד, עין חרוד ומקומות רבים נוספים בחיפוש אחר המוזר והמופלא, ומצאו בקלות.

ארץ הפלאות מעניק מבט אוהב, רענן ומיוחד על ארץ שחשבנו שהכרנו ושאולי אי אפשר באמת להכיר. זוהי ארץ חידתית, ממזרית ובלתי צפויה, ארץ קסומה ומורכבת שבכל מבט מתגלה בה משהו חדש.

יובל בן-עמי הוא סופר, עיתונאי ומוסיקאי. ספריו הקודמים: המיתולוגיה הפינית וסוזאנה, אל תבכי , זכו בביקורות נלהבות. כתבותיו מתפרסמות גם בעיתון "הארץ", ובפורטל ynet, במגזין "מסע אחר" ועל בימות אחרות בארץ ובחו"ל.

דניאל צ'ציק עוסק בצילום עיתונאי ובצילום אישי-לירי. יצירותיו כאמן הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ ובגלריות בעולם. עבודתו התיעודית מופיעה דרך קבע בעיתון "הארץ".

מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
ארץ הפלאות
שם מחבר:
יובל בן-עמי / דניאל צ'צ'יק
עריכה:
משה גלעד
שם הספר בלועזית:
Wonderland
שם המחבר בלועזית:
Yuval Ben-Ami and Daniel Tchetchik
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
21024-32
מספר עמודים:
206
שנת הוצאה לאור:
תשס"ז / 2007
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
חסר