ליל האוב

לאחר תקופת הפלירט שלו עם אמנות הקולנוע, ממשיך פול אוסטר בהתמקדותו המחודשת בספרות הכתובה. גיבור ספרו החדש הוא סידני אור, סופר בשנות השלושים שלו המחלים ממחלה קשה וכעת שב אל החיים באופטימיות זהירה בעזרת אשתו האוהבת ובעידודו של סופר ידוע, ידיד של הוריה. בחנות לצורכי כתיבה, שצצה פתאום בשכונתו, מושכת את לבו מחברת כחולה מתוצרת פורטוגל; הוא קונה אותה מבעל החנות הסיני ומתחיל לכתוב בה. נדמה שזו התחלה חדשה, שצופנת בחובה הבטחה של חיים חדשים. אלא שסדרה של אירועים תמוהים ומאיימים, הקשורים בחלקם באותה מחברת פורטוגלית כחולה, מעיבה על חייו של גיבור הספר ומעלה מתחים ואיבות מן העבר הרחוק - שלו ושל אשתו האהובה.

 

______________

 

 

"ברומאן העשירי שלו, שהופיע עתה ב'ספריה לעם' בתרגומה המשובח של ברוריה בן ברוך, מגולל אוסטר שורה של חידות שמוטל על הקורא לפענחן... דווקא הגירוי הזה הוא שמסב לי את מרב ההנאה בקריאת יצירתו של אוסטר."

רות אלמוג, מוסף "תרבות וספרות", "הארץ"

 

"פול אוסטר הוא אחד מהסופרים האמריקאיים הגדולים שחיים כיום. אין הרבה אשפים כמוהו שמצליחים לספר סיפור בתוך סיפור, כשהאחד יותר מסתורי מהאחר, ועדיין לשמור על עלילה ריאליסטית ואנושית."

עומר אלוני, "טיים אאוט"

 

"אוי, כמה שהוא כותב טוב, סופר שאוהב מילים ועד כמה שזה יישמע מוזר, כבר אין הרבה סופרים כאלה."

גלית עדות, "פנאי פלוס"

 

"אוסטר מתגלה בספר הזה כסופר גאוני באמת. הוא כותב שלוש עלילות שונות. הקורא פוסע בקריאתו כמהופנט בתוך לבירינת מרתק שיש בו פלשבקים ותפניות בלתי צפויות, עירוב של זמנים, ושילוב של אווירה סוריאליסטית-מיסטית."

ראובן שבת, "מקור ראשון"

נושא:
סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
543
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
ליל האוב
שם מחבר:
פול אוסטר
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
Oracle Night
שם המחבר בלועזית:
Paul Auster
מתרגם:
ברוריה בן ברוך, תירגמה מאנגלית
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20860
מספר עמודים:
228
שנת הוצאה לאור:
תשס"ה/2005
עם עובד - ליל האוב / ליל האוב
עם עובד - ליל האוב / ליל האוב
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 79.00 ש"ח
מחיר מבצע: 55.30 ש"ח
הוסף לעגלה