רבנות: האתגר (שני כרכים)

מאת:  ידידיה צ' שטרן ושוקי פרידמן (עורכים)

רבנים עוסקים בחומר וברוח, בהגות ובהנהגה, בפסיקה ובעשייה. הם משפיעים על החיים האישיים של רבים - בעצה, בהנחיה, בהגות ובפסיקה; קהילות מתגבשות סביבם ובאמצעותם; הם משמשים מבתפקידי מפתח ברשות הרבים ומשפיעים על סדר היום של המדינה כולה.

הרבנים, כפרטים וכממסד, שומרים על מקומם המרכזי בהוויה היהודית והישראלית של דורנו חרף השינויים מרחיקי הלכת במציאות החיים - חילון נרחב, דומיננטיות של תרבות ליברלית, מהפכת הידע והמעבר מקיום קהילתי לקיום ריבוני. ואולם השינויים מציבים לפניהם אתגר של ממש. ספר זה מבקש לשוחח על ממדיו של האתגר ועל התגובה הרבנית לו בדורנו. הוא מציג את מחשבותיהם של טובי ההוגים בישראל -רבנים המשמשים בקודש וחוקרי אקדמיה מתחומי ידע   מגוונים.

מחברי המאמרים בכרך א'
הרב יעקב אריאל, הרב דוד ביגמן, הרב ד"ר יהודה ברנדס, הרב דוד ברקוביץ, פרופ' אברהםגרוסמן, הרב ד"ר יצחק הרשקוביץ, פרופ' צבי זוהר, ד"ר גילי זיוון (מבצרי), הרב ד"ר בנימין לאו, הרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין, הרב ד"ר אדם פרזיגר, ד"ר אבינועם רוזנק, פרופ' דב שוורץ, פרופ' ידידיה צ' שטרן, הרב יובל שרלו.

מחברי המאמרים בכרך ב'
הרב ד"ר מיכאל אברהם, פרופ' משה אידל, ד"ר איריס בראון (הויזמן), הרב ד"ר יצחק ברנד, הרב פרופ' נריה גוטל, ד"ר טובה גנזל, ד"ר אביעד הכהן, הרב אברהם וסרמן, הרב יהודה זולדן, ד"ר אליאב טאוב, הרה מאיר אליהו ליכטנשטיין, ד"ר שוקי פרידמן, פרופ' אבי שגיא, הרב פרופ' דניאל שפרבר.


בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה

נושא:
הגות, יהדות
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
רבנות: האתגר
עריכה:
ידידיה צ' שטרן ושוקי פרידמן
שם הספר בלועזית:
Rabbis and Rabbinate: The Challeng
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
450-1093
מספר עמודים:
1028
שנת הוצאה לאור:
תשע"א / יוני 2011
משקל:
1630gr
עם עובד - רבנות: האתגר / (עריכה) ידידיה צ' שטרן ושוקי פרידמן
עם עובד - רבנות: האתגר / (עריכה) ידידיה צ' שטרן ושוקי פרידמן
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 196.00 ש"ח
מחיר מבצע: 137.20 ש"ח
הוסף לעגלה