הברדלס - קלאסיקה

סיפורים

זהו הספר היחיד של ג'וזפה טומאזי די למפדוזה, אבל איזה ספר!

הברדלס  הוא רומן היסטורי המתפרש על פני חמישים שנות היסטוריה בסיציליה, מנחיתתו של גריבלדי באי בדרך לאיחוד איטליה ב-1860 ועד 1910, ערב מלחמת העולם הראשונה. במרכז הספר עומדת דמותו המרתקת של דון פבריציו קורברה, נסיך סאלינה, אציל גאה, משועמם ורגיש, נציג מובהק של המחבר עצמו (שנשא בתארים דוכס פאלמה ונסיך למפדוזה), אם כי בדור הקודם לו. דרך עיניו אנו חוזים לא רק בנופים הים-תיכוניים המשכרים, אלא גם בשקיעתה הבלתי נמנעת של האריסטוקרטיה הסיציליאנית הישנה ואיתה סדר חברתי שלם, שנגזר עליו לפנות את מקומו למעמד הבינוני ולכוחות החדשים של איטליה המודרנית.

כתה היד של הספר הוגש לכמה הוצאות ספרים מובילות באיטליה וכולן דחו אותו. רק לאחר מות המחבר מסרה אותו אלמנתו לג'ורג'ו בסאני, מחבר הרומן גן פינצי קונטיני, שהיה עורך בהוצאת פלטרינלי, וזו פרסמה אותו ב- 1959. השאר הוא היסטוריה: למרות התקפות מימין ומשמאל, הברדלס היה ונשאר ספר אהוב על המוני קוראים, שנמכר בעותקים רבים באיטליה ובארצות רבות אחרות. ב-1963 הופק סרט על פי הרומן בבימויו של ליוצ'ינו ויסקונטי ובכיכובו של ברט לנקסטר.

התרגום העברי ראה אור לראשונה ב"ספריה לעם" בשנת 1961, וב-1994 הופיעה מהדורה מורחבת שכללה גם כמה סיפורים קצרים של למפדוזה. למהדורה הנוכחית נוספו עוד טקסטים מן העיזבון שנתגלו מאז.


תרגמו מאיטלקית:

את "הברדלס" פנינה בת-שלה ואמציה פורת

את הסיפורים מרים שוסטרמן ואמציה פורת

את הנספח מיכל פלג ומשה רון

סדרה:
ספריה לעם (קלאסיקה)
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
הברדלס
שם מחבר:
ג'וזפה טומאזי די למפדוזה
שם הספר בלועזית:
Il Gattopardo
כותרת משנה בלועזית:
Racconti
שם המחבר בלועזית:
Giuseppe Tomasi di Lampedusa
סוג כריכה:
רכה
מהדורה ראשונה:
תשכ"א / 1961
דאנאקוד:
32-21246
מספר עמודים:
329
שנת הוצאה לאור:
תשס"ט / פברואר 2009
עם עובד - הברדלס / ג'וזפה טומאזי די למפרוזה
עם עובד - הברדלס / ג'וזפה טומאזי די למפרוזה
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 58.80 ש"ח
הוסף לעגלה