• דף הבית
  • ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך
  • האקטיביסט

האקטיביסט

סיפור חייו של אליהו גולומב: כרך ראשון

מאת:  אהוביה מלכין

אליהו גולומב (1945-1893), ממניחי היסודות להתגבשותו של הכוח הצבאי ביישוב היהודי בארץ ישראל, מתווה דרכה של "ההגנה". בדיוקנו ובפרשת חייו, כפי שמתארם אהוביה מלכין בכרך ראשון זה של ספרו החושפני, ימצא הקורא מפתחות משכילים לפיצוחה של התהייה הגדולה: כיצד התהוותה והתעצמה הישות היהודית בארץ ישראל, למרות התנגדותם של תושבי הארץ הערבים, מראשיתה הזעירה עד להיותה בסיס לריבונות יהודית. מימיו הראשונים בארץ הבין אליהו גולומב כי בלא תשתית צבאית לא יוכל הגרעין של ההתיישבות היהודית בארץ להבטיח את הגשמתו של החזון הציוני, ועם זאת כבר מימי בראשית אלה לא התעלם מהשלכותיה של עשייה זו ונפתל עם משמעותיה באשר ליחסים בין היהודים לערבים.

האקטיביסט אינו רק סיפור צמיחתו של מנהיג פוליטי. קסמה וחנה של הביוגרפיה הם בשילוב הפן הציבורי עם חייו הפרטיים של הגיבור על רקע החברה והאווירה שבה צמח: תל אביב וגימנסיה הרצליה בשנותיהן הראשונות; משפחת גולומב ומשפחת שרתוק הענפה; דגניה וכנרת בתחילתן; מלחמת העולם הראשונה; ההתנדבות ל"גדוד העברי" הארצישראלי; העליות השלישית והרביעית וייסוריהן; מבחני ההתגוננות הכושלים מהתקפות הערבים – כל אלה נחשפים ומתוארים בלשונם וברוחם של אליהו גולומב והקרובים אליו.

האקטיביסט הוא גם סיפור נערות ובחרות ארצישראלי, שהמחבר, בוגר מחזור כ"ג של גימנסיה הרצליה, מטיב לתאר בו את הוויית הנעורים וההתבגרות בתל אביב הקטנטנה, כשאליהו וחבריו במוקדה.

הקורא בספר אולי לא יופתע לגלות כי למרות ההתעצמות למדינה ריבונית, אותן בעיות קיום שניצבו לפני היישוב העברי מתחילתו ניצבות לפנינו גם היום.

אהוביה מלכין הוא מייסדם ועורכם הראשון של "ספרית אפקים" וכתב-העת "אלפיים" בהוצאת הספרים "עם עובד".


נושא:
ביוגרפיה וזיכרונות
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
264
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
האקטיביסט
שם מחבר:
אהוביה מלכין
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
Eliahu Golomb: Biography
כותרת משנה בלועזית:
The Activist: 1893-1945
שם המחבר בלועזית:
Ahuvia Malkin
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21028
מספר עמודים:
576
שנת הוצאה לאור:
תשס"ז / 2007
עם עובד - האקטיביסט / אהוביה מלכין
עם עובד - האקטיביסט / אהוביה מלכין
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 65.80 ש"ח
הוסף לעגלה