קורותיו של שו' סאן גוּאן, סוחר דם

מאת:  יו' הְוֳא

אדם סיני פשוט, פועל בבית חרושת למשי, מגלה יום אחד כי אם ישכיל לשחד את הממונה בבית החולים, יוכל לקבל סכום כסף נאה בעבור מנה מדמו. בדמי מכירתו הראשונה הוא משתמש כדי לחזר אחר נערה נאה ונושא אותה לאשה.

 

מכאן ואילך מלווה הסיפור את קורותיהם של שו' סן-גואן ושל משפחתו לאורך כל תקופת שלטונו של מאו, לרבות המהפכה התרבותית, ומעמת אותם עם תהפוכות גורל וקונפליקטים אישיים קורעי לב. ובכל שעת מבחן ומשבר, לא נותר לגיבור הצנוע אלא לסחור במשאב האחד – השב ומתחדש, אך אינו בלתי נדלה – שמייצר גופו שלו: דמו.

 

הסיפור מסופר בנוסח ריאליסטי פשוט וישיר, המבטא את הבוטות חסרת הגינונים של התרבות העממית הסינית. הוא משלב בלי הרף את הקשה עם המצחיק ויוצר אפקטים אירוניים בלי לאבד מאום מעומק האמפתיה האנושית.

 

ברגע ההיסטורי הנוכחי, שבו סין עומדת על סף תפיסת המקום הראוי לה בתרבות העולם, הרומן המרגש הזה פותח צוהר מסקרן אל ההוויה הסינית.

 

יו' הְוָא (יליד 1960) הוא מבכירי הסופרים הפועלים שם היום, וזו יצירתו הראשונה המתורגמת לעברית.


נושא:
סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
577
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
קורותיו של שו' סאן גוּאן, סוחר דם
שם מחבר:
יו' הְוֳא
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
Xu Sanguan, Mai Xue Ji
שם המחבר בלועזית:
Yu Hua
מתרגם:
דן דאור
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21037
מספר עמודים:
247
שנת הוצאה לאור:
תשס"ז / 2007
משקל:
200 gr
עם עובד - קורותיו של שו' סאן גוּאן, סוחר דם / יו' הְוֳא
עם עובד - קורותיו של שו' סאן גוּאן, סוחר דם / יו' הְוֳא
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 79.00 ש"ח
מחיר מבצע: 55.30 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"בפעם הראשונה מוצגת 'מהפכת התרבות' ושאר הרעות שפקדו את סין במהלך שנות השישים והשבעים ללא הפן האישי הכל כך כואב, נטולה ממכאוב וממשמעויות מרחיקות לכת. היא מתוארת מנקודת מבטו של האדם הפשוט, הקטן, זה שאינו בז לפוליטיקה ולאידיאולוגיה כי אם פשוט אינו רואה אותה בעיני רוחו. [...] ספר מצוין, תרגום מעולה המאפשר הצצה שונה ולא שגרתית לחיים בסין של אמצע המאה הקודמת."
עידן אייל
, china.