האימאם הנעלם

מוסא אל-צדר והשיעה של לבנון

בקיץ 1978 נעלם באורח מסתורי מוסא אל-צדר, מנהיגם הרוחני של השיעים בלבנון, שעה שעשה בביקור בלוב. היעלמותו, כהסתלקותו של "האימאם הנחבא" במיתולוגיה השיעית, שהכל מצפים לשובו, היתה לנקודת-תפנית מכרעת בתולדותיה של עדה זו בלבנון; השלכותיה של תמורה זו ותוצאותיה עדיין ניכרות בשברונה של ארץ הארזים. אגב תיאור פרשת חייו וכוחו של איש דת כריזמטי זה עומד המחבר על יסודותיה של החברה האיסלאמית בת ימינו. המבקש להבין את סודו של המשבר הלבנוני, שבאחד משלביו הסתבכה בו גם ישראל, ימצא בחיבור זה הסברים לתופעות שהדיווח השוטף והיום-יומי אינו נדרש להם.

מאז שיצא לאור, ספר זה לא חדל להרשים את קוראיו בכוחו של מחברו לצפות את הסתעפויותיה של בעיית האיסלאם השיעי במזרח התיכון. עקבותיו של ה"אימאם הנעלם" לא נודעו, אך מאמיניו בעולם כולו מוסיפים לנהל בשמו מערכות קשות ומאיימות. לאחר שישראל הסתבכה שוב בלבנון בעימות אלים וקשה, גבר ואף החריף הצורך של הקורא העברי להבין את עולמם של שכנינו מצפון.

 

פואד עג'מי הוא שיעי יליד דרום לבנון שעקר לארצות-הברית ונודע בשנים האחרונות כאחד מחשובי המזרחנים בעולם. כתיבתו המרתקת וידיעותיו המעמיקות בתרבות האיסלאם והעולם בכלל מקנות לחיבוריו חשיבות החורגת מן הנושאים שהוא מטפל בהם. עוד מספריו ב"ספרית אפקים": ארמון החלומות של הערבים (2000).

 

נושא:
היסטוריה, סוציולוגיה
סדרה:
אפקים
שם ספר:
האימאם הנעלם
שם מחבר:
פואד עג'מי
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
The Vanished Imam
כותרת משנה בלועזית:
Musa al Sader and the Shia of Lebanon
שם המחבר בלועזית:
Fouad Ajami
מתרגם:
עמי שמיר
סוג כריכה:
רכה
מהדורה ראשונה:
תשמ"ט / 1988
דאנאקוד:
32-21006
מספר עמודים:
285
שנת הוצאה לאור:
תשס"ז / 2006
עם עובד - האימאם הנעלם / פואד עג'מי
עם עובד - האימאם הנעלם / פואד עג'מי
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 89.00 ש"ח
מחיר מבצע: 62.30 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - ארמון החלומות של הערבים / פואד עג'מי
המרד בסוריה / פואד עג'מי