חתונה אוסטרלית

מאת:  נאוה סמל

אין מקום רחוק מדי. אמנם אוסטרליה נמצאת בצדו האחר של כדור הארץ, אבל העובדה שאייר, בנה של נאוה סמל, מתגורר ולומד שם מוזיקה מושכת אותה לצאת למסע הארוך. היא מצטרפת אליו ל"אזור הקשת בענן" וחולקת אתו במשך כמה שבועות את חייו. על חוף הים היא מתוודעת אל חברתו האוסטרלית היפהפייה לוסי אליוט, מבלה בביתו הסטודנטיאלי בעיירה ליזמור ובביירון ביי – בירת הניו-אייג', מטיילת אתו בדרכים ורוקדת במסיבות הטבע שבהן הוא משמש תקליטן.

המסע הארוך לארץ הקנגורו והקואלה נהיה אט-אט למסע של היכרות מחודשת בין אם לבנה שמתבגר ומשתנה בארץ רחוקה. היכרות עם המשפחה האוסטרלית שתהיה אולי לחלק ממשפחתה, ומפגש עם דור שלם של ישראלים צעירים אחרי שירותם הצבאי שנודדים בעולם ומתחבטים לגבי המקום שטוב ונכון לחיות בו.

חתונה אוסטרלית הוא יומן מסע אישי ואינטימי מאוד. סיפור אהבה כפול – זה של צעיר ישראלי וצעירה מתרבות שונה וזה שבין הורה וילד שמוצאים דרך לגשר על פני אי-ההבנות והשקפותיהם השונות.

"זה הילד שלי? הגבר עם שפעת תלתלי הכבשה השזורים ברסטות וסלסילת הנצרים המכילה כל-טוב אורגני, שמדבר אנגלית בלי שמץ מבטא זר, ונוסע בכבישים האלה, המובנים לו מאליהם. אוסטרליה היא לו בית. יש לי המון מה ללמוד."

בכנות גדולה ובישירות כובשת לב פורשת המחברת לפני הקוראים את הלבטים, האהבה, ההיסוסים ורגעי החולשה והאושר שבמהלך המפגש המחודש עם בנה. איך נראית ישראל מצדו האחר של העולם? איך נראית המשפחה ממרחק השנים שחלפו והילדים שגדלו? והאם החתונה הבאה היא חתונתם של אייר ולוסי?

מספריה של נאוה סמל: צחוק של עכברוש (ידיעות אחרונות), אשה על הנייר (עם עובד), לעוף מכאן (ידיעות אחרונות), אישראל (ידיעות אחרונות), איך מתחילים אהבה (ידיעות אחרונות).

נושא:
מסעות, עיון - מסעות
סדרה:
עולמות
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
חתונה אוסטרלית
שם מחבר:
נאוה סמל
עריכת הסדרה:
משה גלעד
שם הספר בלועזית:
Australian Wedding
שם המחבר בלועזית:
Nava Semel
התצלום על העטיפה:
לוסי אליוט ואייר סמל ב"אזור הקשת בענן" באוסטרליה
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21242
מספר עמודים:
158
שנת הוצאה לאור:
תשס"ט / פברואר 2009
עם עובד - חתונה אוסטרלית / נאוה סמל
עם עובד - חתונה אוסטרלית / נאוה סמל
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 58.80 ש"ח
הוסף לעגלה