אנטי

"אני רואה ת'פרצופים שלכם, כאלה כועסים / אתם בטח מרגישים עכשיו מה-זה מבואסים / נראים כאילו בחיים אתם לגמרי מואסים / יושבים וכוססים ציפורניים, כל כך מובסים / אבל זה לא הזמן, כי אנטי בא לכאן / לתת לכם בראש ראפ שחבל על הזמן / אל תיראו כל כך  מיואשים / אל תראו לאויב שאתם חלשים / הוא רק יבין מזה שאתם מותשים / וימחץ אתכם בהזדמנות הראשונה כמו יתושים...

דרור אנטילוביץ' הוא הראפר אנטי, מרדן מלידה. בקולו הייחודי הוא מספר כאן על התאבדות הדוד שלו מתי, ששיבשה את חייו. במצוקתו הוא מתחבר למוזיקת הראפ ומתחיל לשוטט ברחובות חסר מטרה. עד מהרה הוא מצטרף לחבורה הקשוחה "ראפטור", וכחבר בה גונב מחנויות, משתתף בקרבות מילים, מתאהב בראפרית הראשית ליסה, ולומד דבר או שניים על נאמנות לעצמו ולחבורה.

 

אנטי הוא סיפור מהיר ועצבני כמו ראפ... סיפור זועם ונוגע ללב על אהבה, קרבה ואיבה, על שתיקות ועל מילים, על ייאוש ועל תקווה.

 


מתוך הביקורת:

"...אנטי, ספרו החדש של יונתן יבין לבני הנעורים, הוא ספר מצוין (...) יבין מוכיח כי ניתן לכתוב ספרות טובה המדברת אל בני-הנוער 'בגובה העיניים', מבלי להנמיך את המבע הלשוני או לרדד את סיפור המעשה (...) מעל לכל אנטי הוא ספר מהנה מאד, ועד מהרה ימצאו עצמם הקוראים חורזים להנאתם כאילו הם מאלתרים ראפ (...) ניתן לזהות את הכבוד שמעניק יבין לקוראיו הצעירים. סיפור המעשה וגילומו הקונקרטי בטקסט משדרים אותנטיות, הבנה אמיתית של הדמויות עליהן הוא כותב ושל העולם בו הן ממוקמות. יבין מתרחק מעיצוב סצנות דרמטיות יתר על המידה, ומתמקד בניואנסים, ברגעים הקטנים וביצירת מרחב מתאים להתפתחות הרגשית של הדמויות (...) הרבה זמן לא נתקלתי בספר נוער ישראלי שהצליח ליצור הזדהות נקייה ומלאה כפי שמתגבשת באנטי (...) יופיו של הספר הוא בכך שאנו לא חשים כלל את המהוקצעות של יבין, אלא נסחפים לתוך הבדיה הקצבית והמסחררת ומרגישים – וזוהי הקלישאה הגדולה והנכונה מכל – שהספר למעשה נכתב עלינו"
יותם שווימר, אתר ספרות הילדים והנוער "הפנקס"

"ספר רגיש לבני הנעורים [...] שמדבר אל בני הנוער בשפתם שלהם כבר מעמודו הראשון"
אתר התרשמות של איטו אבירם

"רומן ראשון מסוגו... עברית עשירה, מסוגנת וגם מעודכנת מאוד... השימוש בראפ משקף את האופי של הדור הנוכחי: חד, חותך, שחצני וחסר סבלנות... מצוין, אגב"
עינת ברזילי, "מקור ראשון"

נושא:
ילדים ונוער, נוער 12-14
סדרה:
ספריה לנוער
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
אנטי
שם מחבר:
יונתן יבין
איור:
נוני סגול
עריכת הסדרה:
דלית לב
שם הספר בלועזית:
Anti
שם המחבר בלועזית:
Jonathan Yavin
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21388
מספר עמודים:
247
שנת הוצאה לאור:
תשע"א / ינואר 2011
עם עובד - אנטי / יונתן יבין
עם עובד - אנטי / יונתן יבין
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 74.00 ש"ח
מחיר מבצע: 37.00 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - זהבים / יונתן יבין