תרנגול כפרות - петух искупления

מאת:  Эли Амир

סיפורה של חבורת נערים יוצאי מעברות מעירק, רומניה, מרוקו ופולין המתחנכת בקיבוץ בראשית שנות החמישים. המפגש המהמם והחריף ההופך לעימות בין שתי תרבויות - הקיבוץ והמעברה.
סיפור אהבתה של נילי מהמעברה לצביקה בן הקיבוץ, וסיפורם של בוזגלו המחפש את האלהים ושל נורי הנקרע בין שני העולמות, לכאורה, לא יותר מסיפור, אבל מתחת לפני השטח כבר רוחשים המחאות והזעם שהולידו את "המהפכים" של ימינו. חבורת הנערים אינה אלא מראה שבה משתקפים בתי האב של מורשותיהם, המגיעות עד אל סף משבר ואף אל מעברו.
כאמור, סיפור על שנות החמישים, תקופת "הסער והפרין" של ראשית שינוי הערכים בחברה הישראלית, שינוי שהטביע את חותמו העמוק על כל אורחות חיינו. יסודות אוטוביוגרפיים שהיוו תשתית לסיפור מרתק, עז צבע וניגודים, קונפליקט בין מזרח ומערב המבקש בלא דעת אחר התרתו בסינתזה, שהמחבר - אלי עמיר - מרמז עליה ושעודנה בגדר משאלת לב.

אלי עמיר הוא חתן פרס יובל החמישים לעלית הנוער (1984), וחתן הפרס לספרות יהודית במקסיקו (1985). ב- 1992 הופיע ב"ספריה לעם" ספרו השני של עמיר מפריח היונים. הספר זכה בפרס שנת היובל לספרות יפה של עם עובד ובפרס על שם דוד סאלה, 1994.

נושא:
סיפורת - תרגום
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
петух искупления תרנגול כפרות ברוסית
שם מחבר:
Эли Амир
עריכה:
Инна Шофман
מתרגם:
Виктор Радуцкий
דאנאקוד:
32-20894
מספר עמודים:
335
שנת הוצאה לאור:
2005
עם עובד - תרנגול כפרות - петух искупления / אלי עמיר
עם עובד - תרנגול כפרות - петух искупления / אלי עמיר
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 59.00 ש"ח
מחיר מבצע: 41.30 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד / תרנגול כפרות / אלי עמיר
מפריח היונים / אלי עמיר
מה שנשאר / אלי עמיר
יסמין / אלי עמיר
עם עובד - אהבת שאול / אלי עמיר
עם עובד - נער האופניים / אלי עמיר