מרטין

סיפורו של מרטין לותר קינג

ילד הולך ביום קיץ לוהט באטלנטה, העיר שבה נולד ובה נולדו הוריו והוריהם. הוא עובר על פני בריכת שחייה ציבורית, משתוקק לקפוץ למים הקרים אבל אינו יכול – על שער הבריכה כתוב "הכניסה לשחורים אסורה". אם לבריכה אסור, אז אולי אכנס לפארק הציבורי להסתובב בקרוסלה ולהתנדנד בנדנדות החדשות, הוא חושב לעצמו. לא, אי אפשר. בכניסה לפארק כתוב "הכניסה ללבנים בלבד".

 

הוא צמא, הוא רוצה לקנות בקבוק קולה במזנון, אך לא הורשה להיכנס איליו כי הוא שחור. הוא ממהר לברזייה המיועדת לשחורים, אבל אוף... היא התקלקלה, ומהברזייה המיועדת ללבנים אסור לשתות. אם ישתה ממנה ישלם קנס ואולי אפילו ייאסר. הטיול בעיר שלו הופך לחלום רע. מיוזע ורגוז הוא מחכה לאוטובוס שיחזיר אותו הביתה. האוטובוס מגיע. חציו הקדמי כמעט ריק וחציו האחורי מלא וצפוף. בלית בררה הילד נדחס מאחור. בכיסאות הריקים אסור לו לשבת, הם ללבנים בלבד...

 

זה לא הוגן! אתם ודאי אומרים בכעס.

 

"זה לא הוגן!" התמרמר גם מרטין לותר קינג הקטן, שנולד בשנת 1929 במדינה ג'ורג'יה שבארצות הברית לעולם גזעני ומפלה שכזה. "אני אשנה את אמריקה. אני אהפוך אותה למקום שבו כל בני-האדם, שחורים ולבנים, יחיו בשוויון מלא". אמר ועשה.

 

מרטין לותר קינג נהיה למנהיג ההמונים במאבק באפליה ובגזענות. הוא האמין במאבק בלתי-אלים ולכן סחף אחריו גם לבנים רבים. במשך חייו הקצרים והסוערים זכה לראות את חוקי הגזענות קורסים זה אחר זה ואת חזונו הופך למציאות.


נושא:
ילדים ונוער, נוער 12-14
סדרה:
ספריה לנוער
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
מרטין
כותרת משנה:
סיפורו של מרטין לותר קינג
שם מחבר:
תמר ורטה-זהבי
איור:
דיוויד הול
עריכת הסדרה:
דלית לב
שם הספר בלועזית:
Martin
כותרת משנה בלועזית:
The Story of Martin Luther King
שם המחבר בלועזית:
Tamar Verete-Zehavi
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21365
מספר עמודים:
107
שנת הוצאה לאור:
תש"ע / יוני 2010
עם עובד - מרטין / תמר ורטה זהבי
עם עובד - מרטין / תמר ורטה זהבי
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 69.00 ש"ח
מחיר מבצע: 48.30 ש"ח
הוסף לעגלה