העולם עד אתמול

מה נוכל ללמוד מחברות מסורתיות?

מרביתנו מקבלים כעובדות חיים מובנות מאליהן את מאפייניה של החברה המודרנית. אנחנו מתהדרים בטלפונים האלחוטיים, בטכנולוגיה השוברת שיאים ומנפצת מגבלות, ביכולותינו לנוע על פני הגלובוס בלא קשיים מרובים. יש אף שמעלים לרשימת הזכות את עליית האוריינות והשיפורים בתוחלת החיים.

ג'ארד דיימונד, המחבר רב־התהילה של הספר רובים,חיידקים ופלדה (ספרית אפקים, 1997) וחתן פרס פוליצר עליו, מזכיר לקוראיו כי הקיום האנושי במשך יותר משישה מיליון שנים לא דמה כלל לאורחות חיינו כיום. וכדי להציע לנו הצצה מסקרנת לדמותם של חיי אבותינו, הוא מתעד את חיי היום־יום בקהילות הנידחות בגינאה החדשה ובעוד מקומות מרוחקים ומבודדים שסממניה של הציביליזציה המודרנית לא הגיעו אליהם.

מן הבחינה המרתקת הזאת העולם עד אתמול הוא ספרו האישי ביותר של ג'ארד דיימונד. הוא מסכם בו יותר מ־40 שנה של עבודה מתבוננת בחברות המסקרנות האלה ומאמץ לחשוף חיים אחרים.

ג'ארד דיימונד אינו נוטה לרומנטיזציה של חיי השבטים המרוחקים. הוא אינו מעלים מקוראיו כמה מאורחות חייהם וממנהגיהם הקשים והמקוממים. ועם זאת, כשהוא בוחן כיצד בני האינדיאנים מן האמזונס ואחרים נוהגים בזקניהם, כיצד הם מגדלים את ילדיהם וכיצד הם פותרים סכסוכים קשים ביניהם, הוא מגיע למסקנה כי לנו, בני העולם המודרני, יש מה ללמוד מהתנהלותו של "העולם עד אתמול".

ג'ארד דיימונד - פרופסור לגאוגרפיה באוניברסיטה של קליפורניה בלוס אנג'לס (UCLA), ספריו ופעילותו למען הסביבה זיכו אותו בפרסים ובעיטורים רבים, ובהם חבר עמית בקרן מקארתור.

נושא:
סוציולוגיה
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
302
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
העולם עד אתמול
כותרת משנה:
מה נוכל ללמוד מחברות מסורתיות?
שם מחבר:
ג'ארד דיימונד
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
The World Until Yesterday
כותרת משנה בלועזית:
What Can We Learn From Traditional Societies?
שם המחבר בלועזית:
Jared Diamond
מתרגם:
מאנגלית: עתליה זילבר
על העטיפה:
ילדה אינדיאנית בת יָנוֹמָמוֹ מיערות ונצואלה
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21781
ISBN:
978-965-13-2525-0
מספר עמודים:
469
שנת הוצאה לאור:
תשע"ו / נובמבר 2015
עם עובד - העולם עד אתמול / ג'ארד דיימונד
עם עובד - העולם עד אתמול / ג'ארד דיימונד
חודש הספר 2018 ✿
מחיר: 98.00 ש"ח
מחיר מבצע: 49.00 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

ייחודו של ה"עולם עד אתמול״ הוא בהיקף הידע של דיימונד, שאותו הוא מפגין בכתיבה אישית מרתקת. הקורא מוצף פרטים, אבל הם מתחברים, כצלילים בסימפוניה, ליצירה גדולה ומשכנעת."
ד"ר אריאל אוקסהורן, ישראל היום,
ינואר 2016.

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - רובים, חיידקים ופלדה / ג'ארד דיימונד